Óvodánk számára fontos, hogy a gyermekek mellett a családokat, különösen az édesanyákat is támogassuk lelki feltöltődésükben. Ezért nagy örömmel szerveztük meg a „Tavaszból nyárba” című művészetterápiás foglalkozássorozatot, amely négy alkalmon keresztül adott lehetőséget a résztvevőknek az elcsendesedésre, az önmagukra figyelésre és a közös alkotás élményére.

Az alábbiakban a program vezetőjének, Ficsorné Szabó Liának a bemutatását olvashatják:

Bármilyen művészet gyakorlása mint alkotófolyamat, nem csak az egészségünkre hat gyógyítóan, hanem az önmagunk mélyebb megismerésében is segít. Segít megérteni önmagunkat, környezetünkben élőket, segít a nehéz érzéseink megélésében és feldolgozásában: düh, harag, félelem, fájdalom, irigység… Segít az életünk nehéz szakaszaiban, kríziseiben: válás, gyász, katasztrófa; vagy egyéb kihívásként elénk álló élethelyzetekben: iskolakezdési szorongás, társas magány, beilleszkedési nehézség, elfogadási nehézség, kapcsolati nehézségek…
A gyógyulást maga az alkotási folyamat segíti. A Katarzis Komplex Művészetterápia három művészeti ágat használ egyszerre: vers, zene, vizuális művészeti alkotás. Az alkotáshoz nincs szükség előképzettségre, tehetségre, rajztudásra. Az alkotás közben átélt „katarzis” élménye segíti a résztvevőt a fent említettek feldolgozásában.
Az alkalmon az elcsendesedés és befelé fordulás miatt kisbabákat és kisgyerekeket nem tudtunk fogadni.